У тих місцях, де не можна застосувати більш технологічний гіпсокартон, використовується машинна штукатурка. Це виробничі приміщення з високою вологістю, підвали, коридори. Поверхня, одержувана цим способом обробки гірше, ніж у гіпсокартону, але при величезних обсягах ціна виходить нижче, не кажучи вже про міцність.
Шар штукатурки, нанесений безпосередньо на стіну, має куди більшу міцність, ніж гіпсокартон. Машини можуть працювати з усіма матеріалами: гіпсова суміш, цементна, піщана, декоративні полімерні розчини. Для виробничих приміщень все ще є потреба їх штукатурити. Нині це основне застосування технології механізованої штукатурки.
Штукатурні станції поділяють на дві категорії. Перші - установки для приготування розчину та його набризку на стіну. Вони потребують ручної праці. Друга категорія – штукатурні роботи. Вони дозволяють автоматизувати майже повністю. Штукатурний робот сам готує, перемішує, наносить, а найголовніше – розрівнює розчин на стіні.
Застосування навіть найпростішої штукатурної станції (змішувача для розчину та пневматичного пристрою для подачі) дозволяє автоматизувати понад 50% робіт. Чим більший відсоток буде заміщений, тим дешевшою буде штукатурка машинна за кожен метр поверхні.
Для подачі розчину використовується компресор та бункер. Ця схема запозичена з піскоструминних апаратів. У порівнянні з ними машинна штукатурка не має такого потужного абразивного впливу на сопло, але ефект стирання все одно є, особливо при використанні піщаного зернистого розчину. Загалом штукатурні станції мають значний ресурс — тисячі годин роботи.
© 2004 - 2025 bizator.net. Працює на платформі Bizator.net. Створити інтернет-магазин