Як відбувається ремонт телевізорів

28.01.2023

Телевізори не часто доводиться ремонтувати, проте іноді подібні ситуації все ж таки трапляються. У такому разі краще знайти хорошого майстра, який зможе відновити пристрій. Ремонт телевізорів зазвичай не займає багато часу, тому ви отримаєте свій пристрій за кілька годин. У поодиноких випадках на відновлення техніки йде один-два дні.
 

Чому телевізор виходить з ладу?


Одна з головних причин, через яку телевізор ламається, – час. При тривалій роботі електроліт у конденсаторах висихає, і пристрій перестає виконувати свою функцію. Через старі конденсатори перегорають різні чіпи.

Інша причина – перепади напруги у зовнішній мережі. У телевізорах вбудовують блоки живлення, які захищають внутрішню електроніку від напруги. Однак захист не завжди справляється, і неправильний струм надходить на внутрішні компоненти пристрою.

У поодиноких випадках у телевізора ламається матриця, яка виводить зображення. У такому разі ви побачите на екрані смуги, крапки та інші артефакти. Також не потрібно виключати зовнішні фактори на зразок вологи та механічних ударів. Через воду окислюються контакти та ламаються електричні доріжки, а механічна дія може пошкодити плату або електричні чіпи.

Поширені поломки


Розглянемо основні поломки, з якими користувач стикається найчастіше.

ТБ перестав вмикатися. Іноді користувач натискає кнопку, але не бачить ніякої картинки. Так може відбуватися з різних причин, одна з яких - зламаний блок живлення. Однак причина поломки може бути у програмному забезпеченні.

Не вмикається екран. Якщо звук з'являється, лампочка на передній панелі спалахує, а зображення немає, значить проблема в екрані. Причин поломки тут може бути кілька. Одна з найпоширеніших - підсвічування, що перегоріло.

Інверсія дисплея. Інверсія екрана – це неправильні кольори, наприклад, замість жовтого телевізор відтворює блакитний колір. При цьому обриси зображення можна вгадати. Найчастіше така поломка виникає на старих телевізорах, які підключають до ТВ-приставки. Вирішується поломка легко: необхідно змінити колірну схему в налаштуваннях пристрою.

Проблеми із прошивкою Смарт-ТВ. Сучасні телевізори – повноцінні комп'ютери, в операційних системах яких можуть бути баги. Особливо глюкам піддаються дешеві пристрої з Китаю. Вирішується проблема найчастіше переустановкою прошивки.