Переваги машинної штукатурки перед гіпсокартоном.

09.11.2022

У тих місцях, де не можна застосувати більш технологічний гіпсокартон, використовується машинна штукатурка. Це виробничі приміщення з високою вологістю, підвали, коридори. Поверхня, одержувана цим способом обробки гірше, ніж у гіпсокартону, але при величезних обсягах ціна виходить нижче, не кажучи вже про міцність.

Шар штукатурки, нанесений безпосередньо на стіну, має куди більшу міцність, ніж гіпсокартон. Машини можуть працювати з усіма матеріалами: гіпсова суміш, цементна, піщана, декоративні полімерні розчини. Для виробничих приміщень все ще є потреба їх штукатурити. Нині це основне застосування технології механізованої штукатурки.


Тип штукатурних машин

Штукатурні станції поділяють на дві категорії. Перші - установки для приготування розчину та його набризку на стіну. Вони потребують ручної праці. Друга категорія – штукатурні роботи. Вони дозволяють автоматизувати майже повністю. Штукатурний робот сам готує, перемішує, наносить, а найголовніше – розрівнює розчин на стіні.
 

Особливості машинної штукатурки

  • Якщо механізована лише подача, то якість поверхні визначається досвідом майстра.
  • Робота компресорів та розпилювачів супроводжується утворенням силікатного пилу, тому необхідно ізолююче захисне спорядження, респіратори, костюми піскоструминника.
  • При використанні штукатурного робота якість поверхні виходить дуже високою, так як розрівнювання ведеться автоматично з перевіркою за спеціальними датчиками.
  • Машинна штукатурка при великому обсязі робіт може бути дешевшою за гіпсокартон. Чим більше поверхня стіни, що обробляється, — тим нижча вартість за метр.
  • Понад 80% штукатурок у будинках робиться машинним способом.
  • Термін служби, міцність та надійність машинної штукатурки не йде в жодне порівняння з гіпсокартоном. Повсюдному поширенню заважає лише якість поверхні.

Застосування навіть найпростішої штукатурної станції (змішувача для розчину та пневматичного пристрою для подачі) дозволяє автоматизувати понад 50% робіт. Чим більший відсоток буде заміщений, тим дешевшою буде штукатурка машинна за кожен метр поверхні.

Для подачі розчину використовується компресор та бункер. Ця схема запозичена з піскоструминних апаратів. У порівнянні з ними машинна штукатурка не має такого потужного абразивного впливу на сопло, але ефект стирання все одно є, особливо при використанні піщаного зернистого розчину. Загалом штукатурні станції мають значний ресурс — тисячі годин роботи.